Геологічні дослідження

13.09.2018 року на запрошення Коритнянської сільської ради до села Коритняни прибули представники «Правобережної геологічної експедиції Державного підприємства «Українська геологічна компанія», з якими сільська рада уклала відповідний договір на проведення робіт, щодо дослідження впливу видобування питної води для потреб міста Ужгород на рівень ґрунтових вод у наших населених пунктах, іншими словами на критерії віднесення чи не віднесення нашої території до зони так званої «Депресивної лійки».
Представниками вказаного державного підприємства заплановано проведення цілого ряду геологічних досліджень території, аналіз документації, яка регламентує відповідні правовідносини, з цією метою проведено огляд території наших населених пунктів, зокрема відкритих та закритих джерел питної води (колодязів, свердловин, каналів), здійснено візит до КП «Водоканал міста Ужгорода», з метою отримання необхідної технічної документації, здійснено відповідні заміри тощо.
Не будемо повністю перелічувати всю проведену та заплановану роботу вказаною організацією, проте, попередній висновок її спеціалістів такий, що наші села відносяться до зони так званою «Критичної депресивної лійки» і така ситуація викликана саме забором води для потреб обласного центру з боку КП «Водоканал міста Ужгорода», у зв’язку з чим буде складений відповідний висновок, з обґрунтуванням відповідних причин та наслідків ситуації, яка склалася для наших сіл.
Отримання такої документації в подальшому дасть змогу сільській раді вести перемовини, як щодо списання заборгованості за отримане водопостачання перед КП «Водоканал міста Ужгорода» так і щодо введення механізму компенсаторної функції за якою відповідні втрати можливості нормального водопостачання сіл Коритняни та Кінчеш питною водою будуть компенсуватися за рахунок коштів місцевого бюджету міста Ужгорода, зокрема і на рахунки КП «Водоканал міста Ужгорода».
За попередньо домовленістю з керівництвом міста Ужгорода у разі отримання позитивного висновку Державного підприємства «Українська геологічна компанія» буде розроблена відповідна схема, яка буде направлена на затвердження відповідних представницьких органів наших населених пунктів.
Про подальші результати та кроки сільської ради у цьому напрямку ми будемо інформувати додатково, але плануємо у 2019 році завершити цю тривалу та титанічну роботу, яка дасть змогу повністю відновити нормальну життєдіяльність наших сіл.

IMG-420c1dbe1ce665c37c5abd3a78f2da7c-V